Nyelv, ideológia, média 6.
A TÁRSADALMI NEMI VISZONYOK INTÉZMÉNYESÜLÉSEI:
A "magyarság" és "nemiség" metszetei
Szeged, 2010. október 1-2.
LetÖlthetŐ
- Jelentkezési lap
- Program
- Összefoglalók
- Térkép
- Egyéb
RÉSZTVEVŐK
- A résztvevők nevére kattintva egyenként is megtekinthetők előadásik összefoglalója.
- Annus Irén
- Antoni Rita
- Barát Erzsébet
- Benkő Krisztián
- Bíró Zsuzsanna Hanna
- Bocsi Veronika
- Bolemant Lilla
- Czapáry Veronika
- Demény Enikő
- Dér Csilla Illona
- Eklics Kata
- Huszár Ágnes
- Joó Mária
- Dr. Kádár Judit
- Kegyes Erika
- Kérchy Anna
- Kispéter Erika
- Koller Nóra
- Konczosné Dr. Szombathelyi Márta
- Lábadi Mária
- Mago-Maghiar Anna
- Misad Katalin
- Misits Éva
- Molnár Csilla
- Sándor Klára
- Schleicher Nóra
- Simon Lehel
- Dr. Szűcs Teri
- Tóth Zsófia Anna
- Tóth Eszter Zsófia
- Tóthová Andrea
- Udvari Tünde
- Varga Bernadett
- Várnagyi Márta & Somogyi Boglárka
- Vasvári Louise
- Virginás Andrea
- Zámbóné Kocic Larisa
- Zerkowitz Judit
A magyar nyelvhasználat és a hatalom, a nyelvhasználat és az ideológia magyarországi összefüggéseit feminista szempontból vizsgáló konferenciasorozat hatodik alkalommal kerül megrendezésre a Társadalmi Nem Kutatócsoport, a TNT szervezésében.
A 6. konferencia témájául a társadalmi nemi viszonyok különféle intézményesülési folyamatainak vizsgálatát választottuk, hogy rámutathassunk a nemi megkülönbözetés társadalmi gyakorlat jellegére. A konferencián elhangzó előadások a magyar nők különféle csoportjainak mindennapjait, illetve azok kulturális reprezentációját elemzik. Az elhangzó előadások a feminista szempontú irodalmi, kulturális, pedagógiai, történettudományi, szociológiai és nyelvészeti kutatások eredményeiről adnak számot, középpontjukban a nemiség és a magyarság összefüggései állnak. Az előadások nem kívánják a nemiség gyakorlatát, reprezentációját és fogalmát leválasztani és különlényegűnek láttatni a „magyarság” kérdéseitől, hanem a kettő metszetét, kölcsönös meghatározottságát kutatják. Különösen érdekesnek ígérkeznek azok az előadások, amelyek a „magyarság” és „nemiség” intézményesülését, azok egymásra hatását, a különféle geopolitikai és etnikai határvonalak, esetenként demarkációs vonalak (!) megkérdőjelezése jegyében gondolják újra.
HELYSZÍN
A konferencia színhelye a Szegedi Tudományegyetem Bölcsészkar Konferenciaterme (Egyetem u. 2.). (A vasútállomástól sétálva kb. 10-15 perc.)
Utazás: Szeged és Budapest között óránként jár vonat. Ezek egyik fele gyorsvonatként közlekedik, ezért nem kell rá helyjegyet váltani, másik fele helyjegyes, de kényelmesebbek a kocsik. A menetidő kb. 135 perc. Pontosabb információkért lásd a www.elivra.hu online vasúti menetrendet.
... vagyis a REGISZTRÁCIÓ
Regisztrációra október 1-jén, pénteken, 11:30-tól 15:30 óráig a konferencia helyszínén lesz lehetőség. A konferencia részvételi díja 7000 Ft, nappali tagozatos PhD-hallgatóknak 5000 Ft. Ez magában foglalja a kávét, a péntek esti fogadást és a szombati szendvics-ebédet is. A regisztrációt nem akarjuk előzetes befizetéssel bonyolultabbá tenni, viszont a helyszínen csak készpénzt tudunk majd elfogadni (számlát természetesen adunk).
MA hallgatóknak az előadások meghallgatása részvételi díj nélkül lehetséges.
SZÁLLÁSLEHETŐSÉGEK
Mindenki maga rendezi. Azoknak a résztvevőknek, akik nem az Apáthy vagy a Móra Kollégium vendégszobáiban kérnek szállást (központi szám, ahol a kollégiumokat lehet kérni: 62/544-000), a következő szállásokat javasoljuk:
Kata Panzió
Bolyai János u. 15.
62/311-258
Korona Szálló
Petőfi sgt. 4.
62/555-787
Família Panzió
Szentháromság u. 71.
T/F: (62) 441-122
KAPCSOLAT(tartók és a konferencia szervezői is egyben):
Barát Erzsébet
Társadalmi Nem Tudománya Kutatócsoport,
Angol-Amerikai Intézet
TNT - Gender Studies Research Group honlap
Sándor Klára
Könyvtártudományi Tanszék